III Niedziela Adwentu, rok „C”
16 grudnia 2018 r.

- Rozpoczęliśmy dziś nasze doroczne, parafialne rekolekcje adwentowe. Potrwają one do wtorku, 18 grudnia włącznie. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy Świętych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach i do spowiedzi przedświątecznej. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy rekolekcyjnej. Serdecznie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi do ostatnich dni przed Świętami i skorzystać z pojednania z Bogiem podczas rekolekcji. W poniedziałek i wtorek, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele duszpasterskie naszego rekolekcjonisty.

- Przypominamy, że przy wyjściu z kościoła, oraz w kancelarii parafialnej, możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków są wyrazem solidarności z naszą parafią i przeznaczone będą na utrzymanie świątyni parafialnej. Przez cały Adwent możemy także wspierać Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, poprzez zakup świec rozprowadzanych w ramach tej akcji. Jest do nabycia również sianko na stół wigilijny, przygotowane przez siostry karmelitanki. Ofiary składane przy nabywaniu tego sianka przeznaczone są na opał w kontemplacyjnym klasztorze sióstr karmelitanek przy ulicy Św. Teresy.

- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy serca, zerwane z adwentowego drzewka miłości, zamienili na paczki dla rodzin potrzebujących naszego wsparcia. Modlimy się, aby dobry Bóg wynagrodził swą łaską wszystkim ofiarodawcom.

- Serdecznie zapraszamy na roraty, czyli Msze ku czci Matki Najświętszej. Odprawiamy je w kościele, przez wszystkie dni powszednie Adwentu, o godz. 7.00. Do tej wspólnej modlitwy zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także wszystkich dorosłych. Przychodźmy do kościoła z zapalonymi lampionami. Po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na plebanię na kakao i drożdżówki. Po posiłku, pod opieką dorosłych, wspólnie udajemy się na lekcje do szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy grupie dorosłych wolontariuszy za pomoc w organizowaniu śniadania i bezpiecznej drogi na zajęcia szkolne.

- Przez cały dzień możemy dziś składać makulaturę do kontenera wystawionego na placu przed kościołem. Dochód ze sprzedaży zebranej makulatury przeznaczony będzie na wsparcie działalności polskich misjonarzy.

- Dziś we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. W naszej świątyni ofiary na ten cel możemy składać w koszyku pod ołtarzem.

- W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na wszystkie dni nowego roku kalendarzowego. Zechciejmy pamiętać, że ofiara Mszy Świętej, to niezwykła modlitwa, w której sam Chrystus składa Bogu Ojcu za nas, ofiarę Swego Ciała i Krwi. Zamawiajmy Msze Święte nie tylko w intencjach naszych zmarłych, ale także we wszystkich sprawach dotyczących naszego codziennego życia rodzinnego, społecznego i narodowego.

- Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

- W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Stanisławy Jończyk. Módlmy się dla niej o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.