XXIX Niedziela Zwykła, rok „B”
21 października 2018 r.

Od kilku dni, przebywa z nami, pochodząca z Mangalore w Indiach, siostra Reena D’costa. Siostra Reena pracuje w Polsce od 18 lat. Jest pielęgniarką. Przez ostatnie lata pełniła posługę jako siostra oddziałowa w Domu Rehabilitacyjno - Geriatrycznym Ojców Bonifratrów w Warszawie. W Łodzi podejmie pracę na oddziale chirurgicznym w szpitalu Św. Jana Bożego. Serdecznie witamy siostrę w naszej wspólnocie i modlimy się o błogosławione owoce jej posługiwania pośród nas.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pragniemy przypomnieć, że w kancelarii i w zakrystii, przyjmujemy wypominki, czyli imiona naszych bliskich zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę przed pierwszą Mszą Świętą. Modlitwa za zmarłych, to nasz chrześcijański obowiązek, a także potrzeba serca. Zadbajmy o dobro duchowe dla naszych bliskich, którzy odeszli już do Pana. Kartki, na których możemy wypisać osoby zmarłe, znajdują się w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

Trwa październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Przypominamy, że w naszym kościele są one odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczorowej, zaś w niedziele o godz. 17.15. Zachęcamy do odkrycia siły tej tradycyjnej modlitwy maryjnej, zanoszonej do Boga przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Niedzieli, jako bezpłatny dodatek, znajdziemy film DVD poświęcony walce zbrojnej Polaków podczas II wojny światowej. Z kolei w Gościu Niedzielnym, znajdziemy ciekawe artykuły poświęcone godnemu przyjmowaniu Komunii Świętej.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Jerzego Jóźwiaka. Módlmy się dla niego o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Kilka dni temu swoje imieniny obchodził ks. Łukasz. Polećmy owocność jego posługi kapłańskiej wstawiennictwu Matki Najświętszej: Pod Twoja obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…